KULÜPLER

BİLİŞİM TOPLULUĞU

Topluluk üyeleri arasında her konuda dayanışma sağlanmasına olanak sağlar. “Öğrenciyi en iyi öğrenci anlar.” felsefesinin vücut bulması toplulukla mümkündür. Günümüz iş dünyasında çoğu zaman grup halinde çalışmak gerekir. Grup halinde çalışma yetkinliği de en iyi öğrenci topluluklarında kazanılır.
Bir öğrencinin yapabileceği şeyler her zaman kısıtlıdır. Topluluk bizleri birlik içinde tutar ve bütün haline getirir. Gücümüze güç katar.

Hedeflerimiz, Hızla gelişen bilişim sektörünü yakalamak ve gelişimini sağlamak amacıyla yazılım kursları, paneller,seminerler ve yarışmalar düzenlemek. Akademik düzeyde eğitim alan öğrencilerin yazılım dilleri konusunda bilgi edinmesi,mevcut bilgilerini geliştirmesi ve bunun için gerekli desteğin sağlanması. Ulusal düzeydeki benzer topluluklarla etkileşimde bulunup bilgi alışverişini sağlamak. Uzun vadeli hedeflerimiz Yazılım altyapısı bulunmayan ya da yeterli olmayan firmalara endüstriyel yazılım desteği sağlamak. Bilişim sektörüne yönelik farklı uzmanlık alanlarını gerektiren projeler geliştirip , bu farklı uzmanlık alanlarında
bilgi ve deneyim sahibi olan ve olmak isteyen öğrencileri bir araya getirip ortak çalışmalarda bulunmayı hedeflemektedir.

Amacımız, Üniversite öğrencilerinin Bilişim alanında sırasıyla ; farkındalık, bilinç, beceri, gelişim kazanmasını sağlamak ve bu alanda üniversite dışında da ulaşabildiğimiz herkese yol gösterici olmak.